Pierwsza Pomoc

Projekt Helpersi Pomorze!

Codziennie jesteśmy narażeni na liczne zagrożenia i sytuacje awaryjne, szczególnie będąc rodzicem.

❗︎ 44% wypadków dzieci zdarza się w domu ❗︎

Rodzice i dzieci muszą być przygotowani na radzenie sobie w takich sytuacjach, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.

Kurs pierwszej pomocy „Helpersi Pomorze” przygotuje rodziców, przyszłych rodziców oraz dzieci w umiejętności i wiedzę niezbędną do radzenia sobie w nagłych wypadkach, zagrażających życiu i zdrowiu.
Kurs ten obejmuje szeroki zakres tematów, takich jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zadławienie, oparzenia i złamania.

Dostępny jest w wersji on-line: kurs pierwszej pomocy dla rodziców i przyszłych rodziców kurs pierwszej pomocy dla dzieci.

Dodatkowo w najbliższym czasie zorganizujemy aż 7 spotkań praktycznych w wybranych lokalizacjach. Terminy oraz miejsca szkoleń podamy na początku września.

Obserwujcie nas! 😄

Kurs online

Bycie rodzicem wiążę się z szeregiem nieprzewidzianych zdarzeń. Celem programu „Helpersi Pomorze – kursy pierwszej pomocy dla rodziców i dzieci w wieku szkolnym” jest przygotowanie rodziców na każdą okoliczność, która może się pojawić.

Od drobnych urazów, po sytuacje zagrażające życiu. Sposobem na wyposażenia w niezbędne umiejętności i wiedzę rodziców jest kurs pierwszej pomocy, uzupełniony o materiały drukowane w formie informatorów. Dla osób, które nie będą w stanie wziąć udziału w kursie stacjonarnym powstała wersja filmu instruktażowego on-line.

W szkołach i placówkach edukacyjnych rocznie dochodzi do ponad 10,5 tys. Jest to ponad sześć razy więcej niż wypadków drogowych. Pierwszymi świadkami tych zdarzeń są przeważnie inne dzieci, dlatego bardzo ważne aby nauczyć je prawidłowo reagować w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

Kurs pierwszej pomocy dla rodzicówKurs pierwszej pomocy dla dzieci

Kurs tradycyjny

Miejsca i terminy podamy we wrześniu! Obserwujcie nas na Facebooku i Instagramie

Udział w kursie pierwszej pomocy, pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno rodzicom jak i dzieciom. W sytuacji awaryjnej liczy się każda sekunda, a posiadanie umiejętności i wiedzy potrzebnych do szybkiego działania ma ogromne znaczenie. Rodzice, którzy ukończą kurs pierwszej pomocy, poczują się pewniej i będą lepiej przygotowani do radzenia sobie w każdej sytuacji awaryjnej, związanej ze zdrowiem i życiem dziecka.

Celem zadania jest edukacja rodziców, przyszłych rodziców i dzieci w wieku szkolnym:

  • oceny stanu poszkodowanego

  • ocena sytuacji i miejsca zdarzenia

  • oceny stanu poszkodowanego

  • ocena sytuacji i miejsca zdarzenia

  • zadbanie o własne bezpieczeństwo w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz prawidłowe wezwanie pomocy

  • ocena stanu poszkodowanego

  • udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

  • prawidłowe użycie środków opatrunkowych

Kursy prowadzone będą na żywo, przez dyplomowanych specjalistów w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania i konsultować wątpliwości, a także trenować nabyte umiejętności w praktyce na profesjonalnych fantomach.

Materiały do pobrania